Brite Vilgo

Brite on vabakutseline tantsukunstnik, jooga praktik ning õpetaja, fotograaf ja maiade uurija.

Joogamaailm avanes Britele teismeeas, mil Kundalini jooga varahommikused mantrad kinkisid erilise kohalolu. Peagi lisandus Reiki pühitus ja sukeldumine yin jooga sügavasse loomusesse. Õpilase ja õpetajana on kõige enam kõnetanud yin jooga ning lisaks arvukatele joogaõpetaja koolituse tundidele, on ta ennast täiendanud lisaks taastavas joogas, kinesioteipimises, Alexanderi tehnikas ja teistes somaatilistes süsteemides.
Brite on viinud joogatunde läbi aastast 2014 ning juhendanud tunde nii Oxfordi Yogific festivalil, andnud joogaluste ainet Tallinna Ülikoolis kui ka juhendanud regulaarseid tunde erinevates stuudiotes Eestis.

Sarnaselt joogale, on ka tantsus keskne kohalolu ja keha kuulamise oskus- erilisteks stiilideks nii kunstnikuna kui ka õpetajana on (kontakt)improvisatisoon, füüsiline teater ja seisundipõhine kehakeskne teater. Brite on olnud osa Liverpooli Kontaktimprovisatsiooni Kollektiivist ning assisteerinud kontaktimpro töötubades; õpetanud teatrikoolis lavalist liikumist; lavastanud ning koreografiseerinud. Oma lõputööks koreograafia magistriõpingutel valmis tantsufilm “Tule süda”, mis on inspireeritud yin joogast ja Hiina traditsioonilisest meditsiinist.

Olulisel kohal on maiade astroloogia ning fotograafias portreede jäädvustamine- mõlemad hingele ja inimolemusele lähemale saamise viisid ning maailma vaatluse/märkamise võimalused. Maiade kosmovisiooni jagab Brite sünni-ja suhtekaartide lugemisega ja samuti maiade tantsurännakute läbiviimisega. Loodus ja rändamine laevad ning inspireerivad eriliselt, lubades kogeda seda maailma mitmete loomiste sümbioosis.

Tutvu Brite kodulehega SIIN.

TÖÖTOAD