Silver Tang

Olen sertifitseeritud akrojooga juhendaja aastast 2013 (AcroYoga Montreal, www.acroyoga.com) ja üks esimesi, kes seda ala hakkas Eestis tutvustama.

Kümme aastat tagasi, kui akrojoogaga tegelema hakkasin, paelus see mind oma väljakutsete, uudsuse ja enesearengupotentsiaaliga.

Kiiresti sai akrojooga praktikast suur osa minu elus. Koos elukaaslase Esteriga reisisime mööda laia ilma, esinesime tänavatel improvisatsiooniliste akrojooga kavadega, juhendasime töötubasid, täiendasime end koolitustel ja lennutasime kõiki, kel asja vastu vähegi huvi oli.

Praeguseks olen paiksem, tegelen oma unistuste kodu ja köögiviljaaia rajamisega ja laste kasvatamisega. Akrojooga on endiselt minu kirg ja hobi. Igal suvel korraldan oma perekonna maakodus Raplamaal Eesti suurimat akrojoogale pühendatud üritust – “Acrofestonia”, mis sel suvel toimub juba kuuendat korda.

Olles intensiivses füüsilises ühenduses kaaslastega (olgu need sinu jaoks lähedased või täiesti võõrad inimesed) ja ületades ühiselt väljakutseid (või siis ühiselt läbi kukkudes) on hämmastav, kui kiiresti õpime partnerit tõeliselt tundma ja nägema. Koos harjutades on raske oma head ja vead peitu jätta. Just selle tõttu ei olegi akrojooga ennast minu jaoks ammendanud – iga partnerlus on midagi täiesti uut ja erakordset.

Kõige rohkem paneb mul silma särama improvisatsiooniline liikumine, kus partnerid, tunnetades üksteise oskusi, liiguvad koos läbi tantsulis-akrobaatiliste liikumiste ilma vajaduseta verbaalseid kokkuleppeid teha. Sellised koosloomised toovad täielikult käesolevasse hetke, kus osaliste kehad sulanduvad ühtseks akromoosiks.

http://www.acroyoga.ee/meist/silvester/

Töötoad