Kuidas puudutusega aktiveerida õnnehormoonide tootmine kehas

Õpitoas uurime, mis on tarvis teha ja teada, et sisse lülitada “nupp”, et keha hakkaks tootma armastuse hormooni ehk oksütotsiini.  Selle hormooni olemasolu on õnnelikuks olemise retsepti kindel komponent, mille puudujääk teeb ärevaks, paneb tundma, et keegi ei hooli ja tekitab eraldatuse tunnet.  

Keha hakkab oksütotsiini hormooni tootma meeldiva ja turvalise füüsilise kontakti ajal. Nii kutsumegi tegema praktikaid, mis suurendavad arusaamist, kuidas toetada ennast ja partnerit. 

Tihti kui teineteist puudutame, võime korrata tahtmatult ikka ja jälle sama. Liigutame käsi automaatselt, peaaegu teadvustamata, et puudutame keha. Seesugune teadvustamata puudutus mõjub pigem ärritavalt. Võib olla soov armsamat hellitada, aga see võib mõjuda vastupidiselt.

Õpitoas harjutad, kuidas teadlikult luua kohalolu, et sinu kaaslane tajuks, et ta õigesti tunnetatud, nähtud ja hoitud. Samuti, kuidas pakkuda endale puudutust, mis tooks kehasse rahulolu ja lõdvestuse, et see asuks tootma heaoluhormoone.

Neid harjutusi võib teha ka sõpradega, õpitoas osalemiseks ei pea olema romantilises suhtes paar. Me ei tee seksuaalse suunitlusega harjutusi. Kui oled parasjagu vallaline, siis sobib praktikaid teha ka hea sõbraga olenemata tema soost.

Õpitoa ajaks looge endale mõnus keskkond ja pange selga avarad, mugavad riided.

ESINEJA