Kelly Tomson

Kelly jõudis lapsena enne laulmise kui rääkimiseni ning sellest ajast saadik on muusika tema elus alati tähtsat rolli mänginud.
Kelly on õppinud Yawanawa (YAWANAWÁ’d on põlisrahvas, kes elab Amazonase vihmametsas) laule Mawa Isa käe all Balil ja Yawanawa meistrite väeringides. Samuti on ta õppinud klassikalist laulu vokaalpedagoogide Anu Aimla ja Eda Zahharova käe all ning Ungari pärimuslauliku Istvan Sky juures. Kurgulaulu ja ülemhelisid Mongoolia õpetaja Ulaach Tez käe all Tais.

Inspiratsiooniks helisemisel on emaks olemine oma pojale, Eestimaa ürgmets ja loodus, Brasiilia vihmametsade hõimulaulud, regilaul, šamanism, Ungari rahvalaul, Saami joig ja Tuva kurgulaul. Taimed, loomad, inimesed, veekogud, loodushääled. Kelly on laule ja tarkusi ammutanud ka Shipibo´de ja Huni Kuin´i meistrite ringidest.

Kelly veetis äsja 7 kuud Balil, kus lõi suuremat ühendust enda sisemaailma ja häälega, vedas mitmeid lauluringe ja tõi reisilt kaasa uusi laule maailmarahvastelt ja teistlaadi viisi, kuidas helisid näha, luua ja kogeda.

Instagram

TÖÖTOAD

Kas oled valmis kogema ainulaadset õhtut, kus kohtuvad ühislaulmine ja kontsertrännak? Koguneme koosolemise ja tähistamise...