Muteki TAIKO

Muteki Taiko grupp on välja kasvanud Muteki TAIKO Trummikoolist (asutatud aastal 2021), looja ning juhendaja Hele-Riin Uib-Pachel. Hele-Riin on õppinud taikotrumme alates 2009. aastast ning täiendanud end erinevate meistrite käe all. Ansambli missiooniks on tuua Jaapani trummimängu traditsioonid ja energia Eesti publikuni ning edendada kultuuridevahelist mõistmist ja koostööd. Praegu koosneb grupp ligi viieteistkümnest liikmest, kes kõik jagavad kirge taikotrummide ja Jaapani kultuuri vastu. Grupi iga liige toob ansamblisse unikaalse kogemuse ja oskuste komplekti, rikastades ansambli üldist kõlapilti ja esitusstiili.

Ühenduse Festivalil astuvad üles Muteki TAIKO grupi liikmed:
Tiina Sai
Regina Tursman
Anne-Lii Molis
Liis Peterson
Ireen Mitmann
Külli Ruus
Merike Ots
Külli Aas
Annel-Ly Kutsar

Muteki Taiko grupp esitab nii traditsioonilisi kui ka kaasaegseid taikotrummide mängustiile. Ansambel kasutab peamiselt erineva suuruse ja helipildiga taikotrumme, kuid lisab aeg-ajalt esinemistesse ka teisi traditsioonilisi Jaapani instrumente nagu šamisen ja shakuhachi. Ansambli muusika erineb traditsioonilisest taikost tänu modernsetele arranžeeringutele ja originaalloomingule, mis kombineerib traditsioonilise rütmika ja tänapäevaste muusikaliste elementidega.

Muteki TAIKO trummikool pakub regulaarselt õpitubasid ja meistriklasse nii lastele kui ka täiskasvanutele, et õpetada taikotrummide mängu ja tutvustada Jaapani kultuuri. Muteki Taiko Trummikool osaleb aktiivselt kohaliku kogukonna tegevustes, pakkudes kontserte ja töötubasid koolides ja noortekeskustes, et rikastada koolide kultuuriprogramme ja inspireerida noori muusikahuvilisi.

Facebook
Instagram
Koduleht

TÖÖTOAD