Kristiina Viires

Kristiina Viirese eneseavastamise peatükk algas juba varajases nooruses tänu ema raamaturiiulist leitud põnevatele raamatutele, mis äratasid Kristiina huvi iidsete kultuuride, eriti India ja Egiptuse vastu, ning paotasid ukse jooga- ja Tantra õpetuste maailma. Ta oli lummatud süvenevast intuitiivsest teadmisest, et elu on palju sügavam ja müstilisem, kui see kultuuriruum, kus ta nõukaaegse lapsena kasvas. Hoolimata uudishimust avastada, mis kõik on võimalik, hoidis Kristiina oma huvisid pikalt enda teada, kartes teistest omavanustest eristuda. 

Kristiina elu on alati olnud mõjutatud soovist maailma avastada. 20ndate alguses elas ta mõnda aega Saksamaal ja Islandil. Ülikooliaeg, pere loomine ja värske emadus viisid Kristiina tähelepanu 20ndates mõneks ajaks iseendalt eemale. Kui Kristiina aastaid kestnud suhe oma lapse isaga hakkas lagunema ja sellest tingitud sügav kaos lõi kogu elu sassi, tulid eneseotsingud taas päevakorda. Sellel emotsionaalselt väga raskel eluperioodil juhtus Kristiinaga trauma, kus ta murdis selgroolüli, mis sundis teda paariks kuuks voodis lebades elu üle järele mõtlema. See periood, mis algul tundus väga hirmutav, oli samas suureks õppetunniks, ning lausa kingituseks, avades Kristiina sügavatele taipamistele ja julgusele alustada uue eluetapi loomist, võttes vastutuse oma õnne eest enda kätesse.

30ndatega algas Kristiina elus suur seiklemise aeg, kus ta elu ja iseenda kohta selles hooga avastama asus. Õpingud Holistilise Teraapia Instituudis aitasid tal ennast tükk tüki haaval jälle kokku panna ja jõuda lähemale sellele, mis on tema südame kutse.

Jooga tuli, et jääda. 2007 alustas Kristiina Ashtanga jooga praktiseerimisega ja sel ajal tärkas temas ka soov joogaõpetajaks saada.

2009, osaledes ühel esimestest Tantra kursustest Eestis, mille osa oli ka Hatha jooga, toimus Suur Äratundmine. Algas Kristiina jaoks täiesti uus ajajärk, mis hakkas teda vormima selleks naiseks, kelleks ta alati oli unistanud saada.

Kristiina asus õppima Tantrat ja joogat Agama Yoga kooli Tais, Koh Phangani saarel 2010 ning 2011 sai temast sertifitseeritud Hatha jooga õpetaja. Ajajärk 2010-2018 Agama Yoga õpilasena ja õpetajana ning osana pulbitsevast rahvusvahelisest joogide, tantristide ja elukunstnike kogukonnast Koh Phangani saarel, on Kristiina jaoks üks erilisemaid ja elumuutvamaid kogemusi, mis on teda sügavalt vorminud nii joogaõpetajana kui naisena, ning avanud taipamistele, mis siiani tema igapäeva elu mõjutavad ning inspireerivad elama ehedalt ja julgelt.

Kristiinat on alati huvitanud naiseks olemise süvakihid ja tiivustanud soov õppida end paremini tundma, eesmärgiga elada sensuaalse, naiseliku ja ennast väärtustava naisena. Sooviga mõista naise kehas läbi elutsükli toimuvaid protsesse ja seeläbi osata paremini toetada nii ennast kui oma naissoost joogaõpilasi, viisid Kristiina 2017 Womb Jooga terapeutiliste naistepraktikateni. 2021-2022 läbis Kristiina  9-kuulise Yoni Shakti Well Woman Yoga Therapy Teacher Training õpetajate kursuse Womb jooga rajaja Uma Dinsmore-Tuli juhendamisel.

Kirglik huvi avastada elu mitmetahulisust ning iseennast sellest imelises mängus, on viinud Kristiinat väga paljudesse maailma paikadesse rändama, kogema, katsetama erinevaid suhtevorme,  õppima, osalema kursustel ja festivalidel, nautima elu värvikirevust ja multikultuursust, ning toonud ta ellu ka palju imelisi õpetajaid, andes võimaluse ammutada inspiratsiooni ja teadmisi, mis aitavad elada ehedat ja täisväärtuslikku elu.

Kristiina on alates 2011 andnud iganädalasi joogatunde ning alates 2015 korraldanud enesearengu kursusi ning retriite nii Eestis kui mujal.  Olles pikki aastaid oma huvide kõrvalt töötanud ka reklaami, turunduse ja personalijuhtimise valdkonnas, otsustas Kristiina alates 2022 pühendunud täiskohaga sellele, mis tema hinge kõige rohkem helisema paneb.

Ta väärtustab elukestvat õpet ja igapäevast praktikat, mis aitab integreerida kõiki omandatud õpetusi ja meetodeid järjest sügavamalt tavaellu.

Lisainfot Kristiina tundide kohta leiad Facebookist „Kristiina Viires Yoga“ ja „Womb Yoga with Kristiina“ lehtedelt.

TÖÖTOAD

Womb jooga naistepraktikad sobivad naisele igas vanuses ja elufaasis. Spetsiaalselt naistele mõeldud keha toniseerivad, hormonaalselt...

Kahekesi ühe joogamati peal! See on lõbus, mänguline ja lähendav! Paarisjooga sobib kõigile ja ei...